Dnešním Jobem je ve hře degradovaný tramvaják Aťa, jehož složitou životní situaci jdoucí až k exekuci nahlíží autorka prizmatem výzvy starozákonního příběhu: Jaké zkoušky je schopen člověk unést a zůstat přitom člověkem? Postavu novodobého Joba vytvořil Luboš Veselý, dále hrají Vendulka Křížová, Jaroslav Satoranský a Denny Ratajský.

Tereza Verecká (1985) je absolventkou oboru tvorba textu a scénáře na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka a dramaturgie na DAMU. Publikovala v poetickém almanachu Různobježky; je držitelkou Literární ceny Vladimíra Vokolka.

Jako dramatička debutovala rozhlasovou komedií V pasti, která byla uvedena roku 2009 Českým rozhlasem v cyklu Hry a dokumenty nové generace. Hru Na kamenném, kamenném poli dopracovala autorka na výzvu Divadla na Vinohradech z původní skici, napsané pro dramatickou soutěž Švandova divadla.

Text vznikal v úzké spolupráci nejen s dramaturgem Janem Vedralem, ale i s režisérkou Zuzanou Burianovou, která hru na Studiové scéně Divadla na Vinohradech nastudovala.