Žebříček průšvihů roku sestavil Forbes. Za propadák někteří považují skoro každý film, který vydělal málo v kinech, ale podle přesnějších pravidel je propadák spíše ten film, jehož obrovský rozpočet převyšuje zisk nebo se jen tak tak vyrovná zisku.

Překvapením je hlavně komedie Rock the Kasbah, kde si zahrál uznávaný Bill Murray. Znělo to ze začátku velmi slibně, ale výsledek je zdrcující –vydělal 19 % nákladů. Také thriller Blackhat s Chrisem Hemsworthem se nechytil, vydělal 28 % nákladů.

Bill Murray ve filmu Rock the Kasbah

Bill Murray ve filmu Rock the Kasbah.

FOTO: Open Road Films

Nemastná neslaná Země zítřka s Clooneym se nemohla rozhodnout, jestli má být pohádkou, nebo sci-fi pro dospělé. Naštěstí se zachmuřeným producentům vrátily alespoň náklady, i když nikdo nezbohatl.

Na drama The Gunman bude chtít herec Sean Penn rychle zapomenout, protože vydělalo cca 28 % nákladů.

Zac Efron

Zac Efron ukazoval svaly z posilovny, ale bylo to málo platné.

FOTO: Universal Pictures

Trochu divná a nudná komedie Mortdecai s Johnnym Deppem sice není nejhorším průšvihem roku, ale 79 % pokrytých nákladů také není žádná sláva. 3D-fantasy film Pan se pohybuje asi na 80 %.

Film Zaca Efrona We Are Your Friends se stal největší kuriozitou. Přestože byl na rozdíl od výše jmenovaných velice levný (6 miliónů dolarů), nedokázal vydělat více než 60 % nákladů. Film Aloha s Bradleym Cooperem a Emmou Stoneovou pak zvládl slabých 71 %.