Během svého vystoupení uvede písničky z chystaného debutového alba, které momentálně natáčí. Podle ní přitom není spojení s Bregovićem až tak překvapivé.

„K jeho hudbě jsem měla a mám blízko. I proto, že jsem vyrostla na písničkách Věry Bílé, o kterou se deset let staral můj tatínek Jiří Smetana, a část dětství a dospívání jsem strávila na festivalech a koncertech world music. Také mám ráda filmy Emira Kusturici, pod jejichž soundtracky je nejčastěji podepsaný právě Bregović. O to víc si cením toho, že si mě vybral jako svou předskokanku, a to přesto, že dělám jiný žánr. Ve Foru Karlín tedy vůbec poprvé vystoupím s novými písněmi, což mě děsí a těší zároveň,“ vysvětluje Smetana.

Šestadvacetiletá umělkyně se již na pódiích představila. Úterní pražský koncert ale bude její první na velké scéně, s novou kapelou a také s novými písněmi. Stane se tak v předvečer jejích narozenin.

Koncert odstartuje ve 20 hodin. Hlavní hvězda večera Goran Bregović v doprovodu kapely The Wedding and Funeral Band přijde na pódium asi ve tři čtvrtě na devět a nabídne návštěvníkům bezmála dvouhodinovou show.