Není pochyb o tom, že během následujících měsíců přibudou na seznam těch, jejichž koncerty budou moci u nás fanoušci navštívit, i další zajímavá jména.

Podle zahraničních účastníků listopadové hudební konference Nouvelle Prague, která se podruhé konala v české metropoli, má Praha v Evropě ideální polohu. Proto pokud se konají turné poprockových hvězd i zajímavých jmen, zpravidla se u nás zastaví.

Z těch opravdu pozoruhodných koncertních sérií, které v letošním roce v Evropě proběhnou, se k nám zatím nechystají jen AC/DC. Ti další ano.

A tak už v lednu vystoupí v pražském Lucerna Music Baru bývalý zpěvák skupiny My Chemical Romance Gerard Way, tentokrát jako sólista. V únoru přijede do Tipsport Areny v Praze britský písničkář Ed Sheeran, jedna z největších hvězd loňského roku. Jeho vystoupení bylo pro velký zájem nedávno přeloženo z Fora Karlín do většího prostoru a není pochyb o tom, že bude vyprodáno.

Do pražské O2 areny zamíří v únoru britská skupina Queen s americkým zpěvákem Adamem Lambertem. Tento mladík, kterého kapela před lety objevila v televizní soutěži, nahradil zesnulého Freddieho Mercuryho velmi dobře, a tak se lze těšit i na největší hity, zřejmě i Mercuryho přítomnost formou projekce.

Ve stejném měsíci do Prahy poprvé přicestuje Američanka Katy Perry. Že jde o popovou hvězdu první velikosti, dokumentuje statistický fakt, že její videoklip k písničce Dark Horse byl nejsledovanějším na YouTube v loňském roce. Navíc bude dobré nenechat si na jejím pražském vystoupení ujít předskokanku. Britská zpěvačka Charli je populární na ostrovech a není pochyb o tom, že po lednovém vydání nového alba bude její sláva strmě stoupat.

V březnu se na jednom koncertním pódiu v naší metropoli sejdou legendy Sting a Paul Simon a po zatím trochu chudším dubnu k nám v květnu přibudou Scorpions, Roxette a Def Leppard. Na počátku června se v Praze představí na výročním turné ke čtyřiceti letům od založení americké rockové legendy Kiss.

V létě se lze těšit třeba na Judas Priest, na podzim pak na ohlášená vystoupení Nickelback, Simply Red, Deep Purple nebo Erose Ramazzottiho.

K tomu všemu se uskuteční řada skvělých klubových koncertů a v létě samozřejmě festivaly, z nichž některé už hlásí zajímavé zahraniční atrakce.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: