Hlavní hvězdou letošního festivalu je americký rapper a producent CeeLo Green, který je držitelem pěti cen Grammy. V Česku vystupuje poprvé. Dále se fanoušci hip hopu mohou těšit například na amerického rappera Krs-One či americkou kapelu Onyx. Z českých interpretů se představí kontroverzní rapper Řezník nebo Vladimir 518, ze Slovenska přijede skupina Kontrafakt. Více informací o programu a vystupujících je možné najít na www.hiphopkemp.cz.

Festivalpark otevřel své brány už ve středu takzvaným večírkem pro nedočkavé. Přišlo na něj několik stovek lidí. Zhruba polovina návštěvníků přijíždí do Hradce Králové ze zahraničí, zejména z Polska, Německa, Nizozemska, Slovenska, Maďarska a Itálie. Vedle hudby je pro ně připravená i další zábava, například zápasy v čokoládě, graffiti na legálních stěnách, paintball, slaňování z jeřábu, turnaj v pokeru či taneční soutěže.

Z festivalu Hip Hop Kemp

Z festivalu Hip Hop Kemp

FOTO: ČTK

Vstupné na celý festival je na místě 1600 korun, tedy o 100 korun více než loni. Jednodenní vstupné koupené na místě je za 900 korun. Od autobusového a vlakového nádraží jezdí na letiště zvláštní bezplatná linka městské hromadné dopravy.

První ročník festivalu Hip Hop Kemp se konal v roce 2002 v Pardubicích, po dvou letech však organizátoři akci kvůli potížím s hlukem přesunuli na Stříbrný rybník do Hradce Králové. Pro velký zájem návštěvníků ale tamní areál nestačil a pořadatelé festival přestěhovali na hradecké letiště. Rekordní návštěva na úrovni 25 000 lidí byla v roce 2011.