Americký film inspirovaný komiksem Strážci galaxie je podle producentů „akcí nabité, výpravné vesmírné dobrodružství”. Dobrodruh Peter Quill se stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožujícími celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem.

Scarlett Johanssonová ve filmu Lucy

Scarlett Johanssonová ve filmu Lucy

FOTO: Universal Pictures

Druhý je tentokrát snímek Luky Bessona Lucy se Scarlett Johanssonovou v hlavní roli. Docela zábavný film stojí na jednoduché sci-fi zápletce, a i když scénář není zrovna bez chyby, díky pěkné kameře, střihu a trikům si ho lze užít jako bezmyšlenkovitou jízdu. Naštěstí přidává i trochu humoru, aby se příběh o blondýně se superschopnostmi dal vydržet.

Třetí je filmový režijní debut Miroslava Krobota Díra u Hanušovic. Většina herců je spjata s Dejvickým divadlem a to už naznačuje, že si bude pohrávat s černým humorem, trapností, figurkami na hranici bláznovství. Nejde o komedii, u které by se člověk pořád hlasitě smál, spíše o jemné náznaky.

Návštěvnost kin – poslední víkend
Pozice
Minulý týden
Film
Počet návštěvníků za víkend
1.1.Strážci galaxie22 597
2.

Lucy 20 064
3.
2.
Díra u Hanušovic    8 146
4.
-
V oku tornáda6 440
5.
4.
Jak vycvičit draka 2 
6 254
6.-Kouzlo měsíčního svitu 5 922   
7.17.
Tři bratři 
5 720
8.5.Letadla 2: Hasiči a záchranáři  3 664
9.8.
22 Jump Street3 302
10.
3. Hercules   3 107