Recenzent Down Beatu ocenil zejména pianistu, když napsal: „Viklického jisté údery nenechávají žádný prostor pro náhodu a velkou měrou přispívají k vitalitě a radosti, která vyzařuje z desky. V Mrazovi má podporujícího partnera, s nímž se může pustit do bohatých melodických dialogů.“

Alain Drouot také zdůraznil skladatelské kvality českého klavíristy: „Viklický je hlavním autorem, je výhradním autorem původních kompozic stejně jako aranží tradičních skladeb, mezi nimiž jsou i dvě díla velkých českých skladatelů.“

Obal alba Mraze a Viklického

Obal alba Mraze a Viklického

FOTO: Novinky

Zpracoval dva motivy Leoše Janáčka, mezi nimiž je i část Sinfonietty, ale také Poem od Zdeňka Fibicha. Nechybí ani folklór v podobě písně U Dunaja, u Prešpurka. Down Beat také zdůrazňuje, že moravský folklór byl velkou inspirací jak pro Janáčka, tak pro Viklického a dodává, že jazzového pianistu velký skladatel značně ovlivnil v aranžování.

Na závěr zmiňuje, že „při zdůraznění harmonické a rytmické podobnosti mezi jeho vlastními kompozicemi a dalším materiálem (Viklický) vytvořil koherentní program“.

Together Again je už třetím albem dua a opět se nese v duchu komorního jazzu, přičemž je patrné i to, nakolik je duo ovlivněné nejen jazzem a improvizací nebo folklórem, ale také vážnou hudbou.