Kultovní komiks, za kterým stojí tvůrčí tým v čele s kreslířem Štěpánem Marešem, vychází devatenáctým rokem. Za tu dobu proslul především nevybíravým humorem na adresu veřejně známých osobností. Některé provokativní díly, věnované například českým politikům, se staly i předmětem soudních sporů.

„Příští čtvrtek vyjde tisící díl a my bychom jej chtěli oslavit velkolepým způsobem,” řekl Stoniš. Autoři proto na veřejnost vyšli s myšlenkou celovečerního filmu. „Dostali jsme se do stadia, kdy se o tom dalo mluvit... Není to úplná mystifikace postavená na vodě. Vznikl tým lidí, který se tím zabývá,” upřesnil s tím, že představa filmu ve velké distribuci je ale zatím spíše vzdálená. Konkrétní jména neuvedl.

„Nesporně angažovaný scénář z nepochopitelných důvodů nedostal státní podporu, natáčení opustil Jan Hřebejk, který začal dostávat anonymní výhrůžné dopisy, s režisérem odešla i část herců, která nechtěla být spojována s kontroverzním projektem, a nakonec producent, společnost Czech Media Film, zastavila jeho financování,” píše se k připravovanému projektu. Jeho premiéra je pak plánována letos na Štědrý den. Závěrečná scéna filmu se má natáčet tuto sobotu v Kinského zahradě v rámci hudebního festivalu United Islands v Praze. Časopis proto čtenáře vyzval, aby natáčení svou účastí podpořili.