Mirek Kemel: Nic víc

Nová alba

FOTO: Indie Scope

Druhé album populárního kreslíře Miroslava Kemela a jeho kapely. Kolekci osobních a vcelku komorních písniček produkoval Kemelův kamarád, herec a hudebník Vladimír Javorský. Křest alba se odbude v neděli 4. května v pražském Paláci Akropolis.

 

Michal Pelant: Na hraně

Nová alba

FOTO: archív Michala Pelanta

První sólové album kytaristy, skladatele a zpěváka Michala Pelanta. Je známý především jako kytarista Kollerbandu a také autor písniček pro Davida Kollera či Lenku Novou. Na kolekci přináší poctivé rockové skladby se zajímavými texty, nijak podbízivé a prvoplánové.

 

Sarah McLachlan: Shine

Nová alba

FOTO: Arista

Šestačtyřicetiletá kanadská zpěvačka a skladatelka Sarah McLachlanová vydává po čtyřech letech svou již osmou studiovou desku. Album je velmi osobní, je totiž inspirováno smrtí zpěvaččina otce. Stylově je pohybuje v oblasti pop rocku.

 

Andonis Civopulos: 60

Nová alba

FOTO: Petarda Production

K loňským šedesátým narozeninám odehrál na konci letošního ledna v ostravském Garage Clubu kytarista Andonis Civopulos koncert. Pozval si na něm spřízněné muzikanty a spoluhráče a za jejich asistence projel celou svou hudební kariéru a připomněl, jak mimořádný je instrumentalista i autor.

 

Různí: Adam a Eva

Nová alba

FOTO: Warner Music

Soundtrack k novému muzikálu, který měl premiéru minulý týden v pražském Divadle Broadway. Scénář na motivy libreta Haliny Pawlowské napsal režisér představení Zdeněk Zelenka. Autorem hudby je Bohouš Josef, texty napsal Boris Pralovszký. Jako bonus je na albu zařazena i známá píseň ze slavného kresleného seriálu Jeana Effela Milujte se a množte se.