Další žaloba, v níž rodina podobně obvinila rapera T.I. a Pharrella Williamse, však zůstává v platnosti. Oba zatím popírají, že by napodobovali Gayeho Got To Give It Up z roku 1977.

Gayeho potomci se domnívají, že Thicke porušil autorská práva také u písně After The Dance. Žádali podíl ze zisku. Kromě toho Gayeovi obvinili firmu EMI (vlastněnou Sony/ATV, která zastupuje i Thicka), že nechránila zájmy zesnulého zpěváka, protože nechtěla škodit novému výnosnému hitu a ocitla se v konfliktu zájmů.

Tajná dohoda

S vydavatelem ale později rodina uzavřela dohodu, která nesmí být zveřejněna. To nahrává verzi, že Thicke skutečně kopíroval a snaží se z toho vykoupit mimosoudně.

Píseň i album Blurred Lines byly velkým komerčním hitem, jen v USA se prodalo celkově šest miliónů kopií. Ve Velké Británii se píseň stala nejprodávanějším singlem.

Marvin Gaye byl jedním z největších jmen proslulé stáje Motown a vůbec hudby 60. a 70. let. Narodil se v roce 1939 ve Washingtonu a vyrůstal v církevním prostředí (otec byl pastorem). Jako většina velkých soulových hvězd začínal zpívat v kostele a na některých jeho nahrávkách je znát vliv gospelu.

Jeho pravé jméno bylo Gay, to se mu ale moc nezamlouvalo, tak se přejmenoval na Gaye. Vydal desítky alb a spolupracoval s největšími hvězdami svého oboru (Stevie Wonder, Diana Rossová atd.). Nejslavnějším hitem se stala balada Lets Get It On, která je dodnes považována za snad nejsmyslnější písničku o sexu.