Film je uváděn jako „nejodvážnější v historii kinematografie“, ovšem zdá se, že má šanci dosáhnout nejenom hojných kontroverzních reakcí, ale také uměleckého úspěchu. Většina recenzentů ho chválí a tvrdí, že odvážné erotické a místy až pornografické scény nezastínily jeho umělecký rozměr.

Todd McCarthy z magazínu The Hollywood Reporter soudí, že byť je ve filmu mnoho nahoty, celek je lepší, než se všeobecně čekalo. Xan Brooks z Guardianu napsal: „Nymfomanka mě irituje, odrazuje, ale myslím, že se do ní mohu zamilovat,“ a dodal, že přestože je to film o sexu, je „málo sexy“.

Nejvzteklejší Von Trierův film

Recenzent serveru IndieWire konstatoval, že „nejvíce povzbuzující ve filmu nejsou sexuální scény, ale způsob, jakým se o sexu mluví a jak je chápán“. Snímek ocenil hodnocením B+ a dodal, že je to nejvzteklejší Von Trierův film.

Peter Debruge z Variety pochválil herce ve vedlejších rolích, především Shieho LaBeoufa, Jamieho Bella a Stacy Martinovou, která ztvárnila Joe jako teenagerku. Recenzent listu The Telegraph napsal: „Na ten film je možné se čtyři hodiny dívat a pak o něm čtrnáct hodin diskutovat.“

Film Nymfomanka je v celé své čtyřhodinové délce příběhem ženy Joe, která je přesvědčena o tom, že je nymfomanka. V hlavní roli se představuje Charlotte Gainsbourgová, v dalších Stel­lan Skarsgård, Shia La­Be­ouf, Jamie Bell, Chri­stian Sla­ter, Je­an-Marc Barr, Con­nie Nielsenová, Wil­lem Dafoe, Udo Kier nebo Uma Thur­man.