Beyoncé: Beyoncé

Nová alba

FOTO: Sony Music

Páté album americké zpěvačky Beyoncé vyšlo nečekaně. Aniž by to světu jakkoli naznačila, vydala je v noci z minulého čtvrtka na pátek. Na novince je čtrnáct skladeb a k nim je přidáno sedmnáct videoklipů. Beyoncé, která na desce zůstala věrná své hudební popové řeči, tvrdí, že chtěla, aby posluchači měli představu, co se jí při jednotlivých písničkách odehrává v hlavě. Na CD album vyjde 20. prosince.

 

Nasycen: Nasycen

Nová alba

FOTO: Nasycen

Druhé album pražské čtyřčlenné folkrockové skupiny Nasycen, které přes léta trvající tvůrčí pauzu navazuje na debut Provazochodci z roku 1990. Hlavní osobností je zpěvák, hudebník a skladatel Raven. Jeho písničky jsou aranžérsky vyzdobené a náladotvorné, texty navazují na nejlepší českou tradici.

 

 Vanessa: Antidotum

Nová alba

FOTO: X Production

Česká elektronická kapela Vanessa se vrací ve složení Samir Hauser, Miroslav Papež, Jakub Horák, Jaroslav Stuchlý a jako host je s nimi kytarista Tuzex (Sunshine). Album Antidotum bylo pokřtěno na konci listopadu v pražském Rock Café.

 

Soundtrack: The Hobbit – The Desolation Of Smaug

Nová alba

FOTO: Universal Music

Stejně jako v případě prvního dílu soundtracku k filmu Hobit i tentokrát dostal na starost hudební doprovod Howard Shore. Jeho skladby zaplnily hned dva disky. Výjimkou je I See Fire, kterou napsal a nazpíval Ed Sheeran.