Něžné vlny jsou komedií o první lásce, o úskalích, kdy se zamilovanost objevuje v našem životě jako něco nového nepoznaného, o všech trapasech, které ji provázejí, i o tom, že na tu první lásku se nikdy nezapomíná.

Snímek Něžné vlny nás vrátí do časů nedávno minulých, kdy život se zdál být beznadějný a přece plný snů a lidských radostí. „Něžné vlny jsou kronikou milostných karambolů a trapasů. Jak mých vlastních, tak těch, kterými mě počastovali rodiče. Není divu, schopnost náležitě se ztrapnit je v naší rodině po generace dědičná. A já jsem v této oblasti naprostý šampión,“ vysvětluje režisér filmu Jiří Vejdělek.

Ve filmu budeme sledovat osudy Vojty Hrdličky, jeho milujících rodičů i jejich sousedů a přátel, kteří vstupují do jeho osudů. Vojta bude prožívat první milostné vzplanutí ke krásné akvabele Ele, která se ovšem chystá na cestu za hranice.

Ve filmu si zahraje i muzikant Vojtěch Dyk

A protože se píše rok 1989, musí zkusit pootočit kolem dějin, aby mu jeho láska nezmizela navždy. Jedním z průvodců prvními úskalími lásky je mu i hudebník Aleš v podání Vojtěcha Dyka.

Táňa Pauhofová a Hynek Čermák v Něžných vlnách.

Táňa Pauhofová a Hynek Čermák v Něžných vlnách.

FOTO: Infinity

Aleš je na venkov k Hrdličkovým „uklizen“ pro svou slabost pro hezké ženy. Ta ho však neopustí ani na zdravém vzduchu. „Má postava není typický svůdník, ale svůdník sympaťák, který se dokáže i zamilovat. Ne že by měl každý den novou dívku, ale má ji každý druhý den. A dokáže se taky každý druhý den opravdu zamilovat. Myslím, že má fakt rád život,” popisuje svého hrdinu Vojtěch Dyk.

Jednou z neocenitelných rad, které svému svěřenci poskytne, je právě ta o perfektním prstokladu, jemuž nakonec podlehne každá žena.