Rozkoš

Video

Upoutávka na film Rozkoš

Každá posedlost nás dříve či později dovede k zániku, pokud nad ní ztratíme nadhled, pokud se jí necháme uvláčet. Jenomže jedině při tom „vláčení“ - i přes všechny odřeniny a šrámy, můžeme na několik málo okamžiků dojít k nalezení jedinečné rozkoše - a o co jiného v životě vlastně jde? Na toto a další témata jako odcizení a ztráta lidské komunikace natočila po Zoufalcích svůj další film Jitka Rudolfová.

Rozkoš, ČR 2013, melodrama, 111 min., režie: Jitka Rudolfová, hrají: Jana Plodková, Martin Myšička, Jaroslav Plesl, Jan Budař, Václav Neužil a další.

         

Přijde letos Ježíšek?

Video

Upoutávka na film Přijde letos Ježíšek?

Ve vánočním čase se odehrává příběh dvou rodin, které se rozhodly, že Vánoce jsou prostě od toho, aby se konaly dobré skutky, přání se plnila za každou cenu, a aby na zázraky věřily nejen děti. Šarmantní šedesátník José se vrací z emigrace do Prahy na přání své mexické manželky, která věří, že pro jejich dceru, která se marně snaží otěhotnět, je poslední nadějí zázrak, který by v předvánočním čase mohlo splnit slavné Pražské jezulátko.

Přijde letos Ježíšek?, ČR 2013, romantická komedie, 100 min., režie: Lenka Kny, hrají: Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Václav Postránecký, Dolores Heredia, Aislinn Derbez, Igor Chmela, Danica Jurčová, Radúz Mácha, Marian Roden, Oldřich Vlach a další.      

 

Oldboy

Video

Upoutávka na film Oldboy

Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji. Neví, kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi hlásí, že jeho žena byla zavražděna, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka - a on je hlavním podezřelým. A tak to zůstane dlouhých dvacet let. Pak se najednou probouzí venku, zase neví jak a proč, a dokud nedostane odpovědi na své otázky a nezchladí svou žízeň po pomstě, nic ho nezastaví.

Oldboy, USA 2013, akční thriller, 104 min., režie: Spike Lee, hrají: Josh Brolin, Samuel L. Jackson, Elisabeth Olsen, Sharlto Copley a další.

 

Cesta

Video

Upoutávka na film Cesta

Manželství Raúla a Any začíná upadat. Na jeho záchranu se rozhodnou strávit Vánoce na chatě v odlehlých horách společně se svým sedmiletým synem Nicem. Seznámí se s místním sousedem Samuelem, který se nenápadně vetře do jejich života. Raúl začne na vetřelce žárlit, protože se mu zdá, že s Anou skrývají nějaké společné tajemství...

Cesta, Španělsko 2012, 109 min., Režie: Miguel Ángel Toled, Hrají: Gustavo Salmerón, Irene Visedo, Ricardo Tenor a další.