„Film byl uveden v soutěžní sekci mezinárodních filmů International Competition. Arras Film Festival je festivalem zaměřeným na objevování nových talentů, které taky podporuje v jejich následné tvorbě i díky pitchingu Arras Days,” uvedl za tvůrce Jiří Sedlák.

„Získal již zvláštní uznání poroty v rámci soutěže Na východ od západu na 48. ročníku MFF v Karlových Varech a cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli na 23. MFF Cottbus. Zázrak bude do konce roku uveden ještě na festivalu Muces ve španělské Segovii, v soutěžní sekci festivalu Camerimage v Polsku a na Tallin Black Nights FF v Estonsku,” dodal.

Režiséra inspiroval osud skutečné patnáctileté dívky. Ela se po řadě konfliktů s matkou dostává do nápravného zařízení. Dívky, které je obývají, mají za sebou často trudnější zkušenosti než řada dospělých. Drogy, prostituce, útěky z domova, záškoláctví. Před příchodem do polepšovny měla Ela vztah se třicetiletým Robym, do něhož je stále hluboce zamilovaná. Představuje si s ním společnou budoucnost, pro jejíž naplnění je odhodlána udělat téměř cokoli. V ČR film uvádí Aerofilms.