Seriál Akta X, který znají diváci i v České republice, se natáčel v letech 1993 až 2002. Kromě toho se jeho hlavní postavy objevily i ve dvou filmech - v Aktech X z roku 1998 a o deset let později ve snímku Akta X: Chci uvěřit.

Agenti řeší případy zařazené mezi takzvaná Akta X, záhadné události související často s paranormálními jevy a s možnou existencí mimozemského života. Zároveň se snaží odhalit pravdu o údajném vládním spiknutí, jehož cílem je skrýt pravdu o přítomnosti mimozemšťanů na Zemi a o možné kolonizaci planety. Duchovny a Andersonová se v sobotu sešli u příležitosti 20. výročí premiéry seriálu. Před novináři si přitom nebyli jisti, v jakém vztahu své postavy po seriálu a filmech zanechaly.

„No, v posledním filmu se vzali,” prohlásil 53letý Duchovny. „Skutečně jsme se vzali?” reagovala Andersonová. „Věřím, že ano. Měl jsem takový dojem,” tvrdil už trochu nejistě herec.

Mulder a Scullyová k sobě měli v seriálu silný romantický vztah a v posledním filmu z roku 2008 tvořili pár. Nicméně nakonec nebylo zcela jasné, zda dospěli ke sňatku.

Fanoušci, žádejte další film 

Jak Duchovny, tak Andersonová každopádně dali najevo zájem o natočení dalšího filmu. Podle Duchovnyho jsou pro všichni hlavní představitelé včetně tvůrce Akt X Chrise Cartera. „Gillian i já to chceme, takže v tuto chvíli je to skutečně na (společnosti) Twentieth Century Fox,” dodal.

Andersonová k tomu poznamenala, že pokud fanoušci chtějí další film, měli by to dát hlasitě najevo.