Gravitace

Video

Upoutávka k filmu Gravitace

Jsou jen dva a kolem nich celý vesmír. Novicka na své první výpravě - inženýrka Ryan Stoneová neboli Sandra Bullocková a zkušený kosmický veterán Matt Kowalsky s tváří George Clooneyho se poté, co je jejich loď zničena, pokoušejí o záchranu a návrat na Zem.

Gravitace, USA 2013, sci-fi drama, 91 min., režie: Alfonso Cuarón, hrají: Sandra Bullocková, George Clooney.

 

Rivalové

Video

Upoutávka k filmu Rivalové

Film vypráví skutečný příběh dvou pilotů, kteří jsou soky nejen na okruzích, ale také ve skutečném životě. Přestože jsou soupeři, jsou také jeden pro druhého inspirací. Přes jejich rozdílnost je v životě pojí zvláštní přátelství. Ale rivalita je žene ke stále riskantnějším výkonům. Titul mistra světa může získat jen jeden…

Rivalové, Německo, USA, Velká Británie 2013, 123 min., režie: Ron Howard, hrají: Daniel Brühl, Chris Hemsworth, Olivia Wildeová, Natalie Dormerová, Pierfrancesco Favino a další.

 

Zataženo, občas trakaře 2

Video

Upoutávka k filmu Zataženo, občas trakaře 2

Flint se konečně dočkal uznání své geniality a dostalo se mu pozvání od jeho idolu Chestera V, aby se stal členem společnosti, v níž nejlepší vynálezci a zlepšovatelé vytvářejí technologie pro lepší život. Flint odjakživa snil o tom, aby jeho vynálezy svět docenil, ale všechno je docela jinak poté, co odhalí, že jeho nejslavnější stroj, který mění vodu v jídlo, stále funguje a vytváří podivné křížence jídla a zvířat.

Zataženo, občas trakaře 2, USA 2013, animovaná komedie, 96 min., režie: Cody Cameron a Kris Pearn, v českém znění: Petr Lněnička, Pavel Tesař, Ota Jirák, Tereza Bebarová, Jan Maxián, Radek Kuchař, Matouš Ruml a Ladislav Kerndl (zpěv).

 

Tohle není Kalifornie

 

Video

Upoutávka k filmu Tohle není Kalifornie

První celovečerní dokument německého režiséra Martina Persiela se vrací do let socialistické Německé demokratické republiky a zobrazuje protispolečenskou revoltu mladých lidí v prostředí tehdy téměř zakázaného sportu – skatebordingu. Režisér pracoval s archivním materiálem, konkrétně se skutečnými videozáznamy, které si  svého času nahrála parta tří kamarádů, fascinovaných tímto sportem, na 8 mm kameru.

Tohle není Kalifornie, Německo 2012, dokument, historický, sportovní, 90 min., režie: Marten Persiel, hrají: David Nathan.

 

Zázrak

Video

Upoutávka k filmu Zázrak

Patnáctiletá Ela se po řadě konfliktů s matkou dostává do nápravného zařízení. Dívky, které je obývají, mají za sebou často trudnější zkušenosti než řada dospělých. Drogy, prostituce, útěky z domova, záškoláctví... Před příchodem do polepšovny měla Ela vztah se třicetiletým Robym, do něhož je stále hluboce zamilovaná. Představuje si s ním společnou budoucnost, pro jejíž naplnění je odhodlána udělat téměř cokoli... Režiséra Juraje Lehotského inspiroval k natočení sociálně laděného snímku osud konkrétní dívky, kterou potkal.

Zázrak, Slovensko/ČR 2013, drama, 78 min., režie: Juraj Lehotský, hrají: Michaela Bendulová, Robert Roth, Venuša Kalejová, Lenka Habrunová, Kika Potočná, Žaneta Polhošová a další.