Divákům se nelíbí, že ČT předem neřekla, že je příjem nové stanice bude stát peníze z vlastní kapsy. Třeba v případě, že jim nakonec pomůže pouze pořízení zesilovače pokojové antény.

Nespokojenci volají i do redakce Práva. Nové stanice nechytnou například v Pardubicích, Jihlavě, Liberci nebo ve Znojmě, stěžují si také Pražáci. Ti to řeší například natočením antény na Ládví, protože ze Žižkova nové stanice nejdou.

Na dotaz, jak chce ČT situaci řešit, poslala mluvčí televize Alžběta Plívová v pondělí v podvečer rady těm, kteří signál nemají, jak postupovat. Mohlo by jim prý pomoci, pokud změní vysílač, ze kterého signál přijímají.

Celoplošná dostupnost až za dva roky

Na posledním jednání Rady ČT minulou středu informoval generální ředitel Petr Dvořák, že pokrytí (penetrace) signálem u nového programu je 82,5 procent, ale podle jeho slov se připravuje harmonogram, aby signál byl co nejdříve více dostupný.

ČTĚTE TAKÉ
Česká televize odstartovala nové stanice s ostudou
V ČT skončila šéfka Nových médií Kvapilová, která se zastala Drtinové

Zákon o ČT požaduje plánované pokrytí 95 procent obyvatel České republiky. Jak ale vyplývá z písemného prohlášení ČT, dostupnost „všude“ se dá čekat teprve až za dva roky. Vedení televize se situací zabývá. „Vysílání je zatím experimentální, budeme ho vyhodnocovat,“ sdělil programový ředitel ČT Milan Fridrich.

Mapa pokrytí signálem vysílací sítě 1a, prostřednictvím které jsou šířeny nové kanály České televize ČT :D a ČT art.

Mapa pokrytí signálem vysílací sítě 1a, prostřednictvím které jsou šířeny nové stanice České televize ČT :D a ČT art.

FOTO: Česká televize

O situaci bude možná znovu jednat i Rada ČT na svém příštím zasedání v Brně ve středu 11. září. „O problému podrobně informován nejsem, jen vím, že existuje. Takže si chci sjednat informace, abych věděl, v jakém rozsahu je možné signál přijímat, jaké to má omezení. Budu žádat, aby mi generální ředitel ČT osobně vyložil, jaká je další perspektiva. Zda se to může zlepšit. Pak informuji členy rady a uvidíme, zda se tím budeme zabývat," uvedl v pondělí předseda Rady České televize Milan Uhde.

Logo ČT art

Logo ČT art

FOTO: Česká televize

Radě si stěžovala osobním dopisem i předsedkyně Asociace režisérů a scenáristů Ljuba Václavová. Vadí jí, že se k divákům nedostane výsledek jejich tvůrčí práce a chce vědět, co s tím ČT bude dělat.