Helan a Bende jsou členy projektu Kolotoč, což je jejich písničkářské spojení. Skladbu iBůh napsal Helan. „Já ji pak producentsky dokončil a nazpívali jsme ji společně,“ řekl Novinkám.cz Bende.

Natáčení probíhalo v Brně na Stránské skále. Během tří natáčecích dnů pozvali muzikanti dvě výherkyně z řad fanoušků, které se aktivně zapojily do vymýšlení námětu klipu. „S holkama jsme natočili jednu scénu, uvidíme, jestli se nakonec v klipu objeví, minimálně ji však ukážeme všem na našich facebookových profilech,“ říká Bende.

Pavel Helan a Petr Bende při natáčení

FOTO: Marta Mastná

Hostem klipu je Jiří Pecha, známý například z filmů Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Svatba na bitevním poli nebo Babovřesky. „Je nám ctí, že přijal pozvání. Natáčení s ním byla pro všechny velká radost. I přes jeho bohatou hereckou kariéru je iBůh první videoklip, ve kterém účinkuje, což nás velice těší,“ říkají Helan a Bende.

Jiří Pecha svou roli bezpečně zvládl.

FOTO: Marta Mastná

„Klip uvedeme v září, do té doby nás čeká spousta koncertů, jak společných, tak sólových. Já se například hodně těším na koncert u příležitosti vzpomínky na Petra Muka, který je plánován na tento týden v Kouřimi,“ uzavírá Petr Bende.