Na třetí místo sestoupila předloňská vítězka žebříčku Forbes Kristen Stewartová ze série Twilight sága. Ta loni vydělala 22 miliónů dolarů (necelých 440 miliónů korun).

„Hollywood se Jolie nevyhýbá. Je stále jednou z mála hereček, které si mohou říct za roli ve správném filmu o více než 15 miliónů dolarů - jako například v Maleficent, Disneyho převyprávění pohádky o Šípkové Růžence,” napsala na webu Forbes  reportérka Dorothy Pomerantzová. Film Maleficent uvede společnost Walt Disney do kin příští léto.

Angelina Jolie se dostala do hlavních zpráv v květnu, kdy se z preventivních zdravotních důvodů rozhodla pro oboustrannou mastektomii, tedy odstranění prsů. Globální celebrita se třemi vlastními a třemi adoptovanými dětmi a slavným partnerem Bradem Pittem se loni dostala na první místo z předloňské třetí příčky.

Na čtvrtém místě za loňský rok skončila se 20 milióny dolarů Jennifer Anistonová, která se příští týden předvede v USA v komedii Millerovi na tripu. Sandra Bullocková loni klesla ze třetího místa na sedmé a Julia Robertsová se s 11 milióny dolarů propadla z šesté příčky na konec první desítky.