Nahrála tehdy popovou desku, protrápila se několika měsíci zpíváním písniček, které svou povahou stály proti její přirozenosti i živelnosti, a dostala se k Lewron Music Center, kde konečně dostala prostor projevit se tak, jak vyrostla. Jako rockerka.

Vzniklo album Celkem jiná, které už svým názvem napovídá, že v projevu dvacetileté zpěvačky dochází ke změně. Že je to změna pozitivní, je jasné už při prvním poslechu nového alba. Gunčíková totiž v rockově zabarvených, ale ne ortodoxně rockových písničkách září. Zpívá s chutí, vnáší do svého projevu dávku jiskření a jistě si s radostí zazpívala i texty, v nichž i hledí do období, kdy byla tlačena do tvorby, se kterou se neztotožňovala.

Gunčíková je dobrá zpěvačka. Zvládá střední i vysoké polohy, její hlas je pevný, nadto vyzařuje sex appeal, rockovým zpěvačkám tolik slušící. Není pochyb o tom, že poloha poprockové „dračice“ je jí příjemná. Přestože sama tvrdí, že by se ráda v budoucnu vrhla na zpívání ještě tvrdších skladeb, aktuální „kompromis“ vyhlíží velmi nadějně.

Album Celkem jiná má dynamiku. Gunčíková se na něm nepohybuje jen v písničkách tempově svižných, nýbrž pokojně vstupuje i do oblasti rockových balad, zkrátka střídá tempa tak, aby nebyla nálada desky úmorná. Ona a její tvůrčí tým vcelku obstály i v oblasti textů. Pravda, je v nich tu a tam nějaká dlouholetá fráze (třeba „časy jsou zlé“), povšechně ale z písniček „netrčí“ a neubírají jim na drajvu. Vlastně se povedlo spojit české texty s hudbou mající kořeny na britských ostrovech.

Tam Gunčíková totiž čerpá od svých oblíbenců. Milovnice metalu a hard rocku v sobě však nezapře ani moravskou hudební povahu a růst na klasických tancovačkách. Proto mají některé skladby takzvaně těžký zadek a postrádají pravou rockovou lehkost tvorby oblasti, do které zpěvačka zbožně hledí. Celkem jiná je přesto pro Gunčikovou důležité album. Mění se na něm v rockovou zpěvačku a dokazuje, že na to má dost talentu, odvahy i sil. Současně si ponechala dost popového nádechu na to, aby se její nové písničky mohly uplatnit i v u nás poněkud konzervativních rádiích.

Celkové hodnocení: 70 %