Milostný slabiky je v pořadí sedmé studiové album Načevy a první vzešlé ze spolupráce s Lavashem. Nápad natočit společnou desku vznikl na jejich koncertech. Skladby zaznamenané ve studiu Načeva s Lavashem záměrně nahráli ve stejné podobě, v jaké je budou hrát naživo. O vydání novinky se zasloužili fanoušci, kteří prostřednictvím portálu Hithit.cz dokázali na jeho realizaci vybrat přes 60 000 korun.

Ani při práci na akusticky laděném CD nezanevřela Načeva na elektronickou hudbu a oslovila několik dýdžejů a producentů z Čech i ze Slovenska s žádostí o remixy. Na albu je tak devět remixů od Karaoke Tundry, Side9000, Alaverdi, Jiřího Buriana a dalších. Návštěvníci NoD se mohou těšit také na vizuální zpracování Milostných slabik.

Načeva, která bývá označována za královnu české alternativy, začínala jako herečka. Vystupovala zejména v pražském divadle Sklep a objevila se například ve filmu Mazaný Filip. Své debutové rockově laděné album Možnosti tu sou s texty básníka Jáchyma Topola vydala v roce 1994, na hudbě se kromě kytaristy Tadeáše Věrčáka podílel Michal Pavlíček.