Den otevřených dveří je součástí oslav 60. výročí zahájení tuzemského televizního vysílání.

Příležitosti nahlédnout do zákulisí veřejnoprávní televize využili lidé z Prahy, středních Čech, ale například i ze severu republiky. "Napadlo nás, že by to mohlo být zajímavé pro vnuky. Takovou frontu jsme ale nečekali, i když to jde rychle," řekla starší paní, která se dvěma vnuky přijela z Kralup nad Vltavou.

Čekající většinou neodradil ani poměrně hustý déšť, řidiči zase museli počítat s tím, že svůj vůz v okolí ČT nezaparkují a budou ho muset nechat ve vzdálenějších ulicích až kilometr daleko.

Sobotní den otevřených dveří provázel velký zájem veřejnosti.

Sobotní den otevřených dveří provázel velký zájem veřejnosti.

FOTO: ČTK

Na Kavčích horách návštěvníky čekají tři prohlídkové trasy. V hlavní budově zhlédnou například dekorace úspěšného seriálu Vyprávěj nebo diskusního pořadu Krásný ztráty. Děti uvidí místa, kde se natáčejí pořady Kouzelná školka a Planeta YÓ, a větší si mohou vyzkoušet práci s kamerou a mikrofonem.

Součástí prohlídky je i návštěva garáží, kde se v roce 1989 scházeli revoltující zaměstnanci televize. V Praze bude nepřetržitý program moderovat herečka Tereza Kostková, zahrají a zazpívají například Jaroslav Uhlíř, Miro Žbirka či skupina Děda Mládek Illegal Band.

Dny otevřených dveří jsou dnes také ve studiích ČT v Brně a v Ostravě. Akce začala ve všech studiích shodně v 09:00, v Brně a Ostravě potrvá do 16:00 a v Praze až do 18:00.