Thorgerson byl kamarádem členů Pink Floyd od dětství. Stal se jejich poradcem ohledně vizuální prezentace skupiny. Kromě britské art-rockové legendy pracoval také pro Led Zeppelin, Petera Gabriela nebo Muse.

Výtvarník zemřel ve čtvrtek obklopen rodinou a kamarády. Už dlouho se léčil s rakovinou. Před lety utrpěl také infarkt.

Kytarista a zpěvák Dave Gilmour vydal prohlášení, kde označil Thorgersonova díla za "nedílnou součást naší práce" (myšleno Pink Floyd). "Potkali jsme se na začátku puberty, scházeli jsme se v Sheep's Green, to bylo místo u řeky v Cambridgi. Storm vždycky býval nejhlučnější a hýřil nápady a nadšením."

Na oficiálních stránkách Pink Floyd.com také vyšlo prohlášení, které vyjadřuje smutek nad tím, že zemřel výtvarný "génius, kamarád a spolupracovník".

Nápad přírody

Thorgerson začínal v šedesátých letech v designérské skupině Hipgnosis. Proslavil se hlavně obaly pro Pink Floyd, jako byly Atom Heart Mother, Wish You Were Here a zmíněný The Dark Side Of The Moon.

V roce 2009 řekl o svém nejslavnějším obalu BBC: "Je to hezký, ale prostý nápad. Lámání světla přes hranol je běžné i v přírodě, jako u duhy. Rád bych prohlásil, že je to můj nápad, ale bohužel není."