Martin Amis:

Těhotná vdova

Nové knihy

Významný představitel anglické literatury situoval román na zámek v jihoitalské Kampánii, kde hlavní hrdina se svou přítelkyní a její kamarádkou tráví léto roku 1970. Zkoumá proměnu vztahů mezi muži a ženami, k nimž vedla feministická revoluce, a dochází k závěru, že nenaplněná očekávání často končila zklamáním a pocitem promarněného života.

Plus, přeložila Věra Klásková, 448 stran, 349 Kč

Arnaldur Indridasson:

Propasti

Nové knihy

Rodný autorův ostrov Island zažívá v roce 2005 ekonomický boom. Ctižádostiví podnikatelé na sebe upozorňují mazanými finančními obchody celý svět. V čase bezmezného růstu se ze strmé skály zřítí bankéř a zahyne. Zanedlouho nato vymahač dluhů umlátí k smrti mladou ženu. Vypadá to, že mezi oběma událostmi neexistuje souvislost. Jisté je jedno: šlo o peníze.

MOBA, přeložil František Ryčl, 304 stran, 299 Kč

Lindsey Davisová:

Jupiterův mýtus

Nové knihy

Davisová jako vždy rozvíjí napínavý děj, sleduje osudy nám už známých postav, jejich galerii rozšiřuje o další a velmi živě nám představuje nové prostředí, další končinu Římské říše na vrcholu moci.

BB art, přeložila Alena Jindrová-Špilarová, 336 stran, 149 Kč

Tom Harper:

Obléhání nebes

Nové knihy

Bojovníci první křížové výpravy se dostali až na dohled Jeruzaléma. Tam se postup zastavil. Velitelé, zmítaní žárlivostí, sahají ke všem prostředkům, i k podvrženému nálezu svatého kopí. Byzantský „detektiv“ Demetrios Askiates úspěšně rozplétá četné intriky, dostává se až do Egypta a je i aktérem rozhodujících bojů, při nichž jde o krk jemu i jeho rodině.

BB art, přeložil Pavel Vereš, 408 stran, 299 Kč

Vlastimil Vondruška:

Krev na kapradí

Nové knihy

Soubor povídek populárního autora historických detektivek navazuje v knize Příběhy Oldřicha z Chlumu a středověké soudničky na předchozí sbírku povídek  Krev na lopuchu. Nejde jen o literární fikci, ale v druhé části deseti soudniček o zločiny, které se opravdu staly.

MOBA, 224 stran, 269 Kč

Karen Roseová:

Křič!

Nové knihy

Zvláštní agent Daniel Vartanian vyšetřuje sérii vražd, které napodobují zločin z doby před třinácti lety. Narazí na souvislost s fotografiemi, které pořídil jeho bratr Simon, nelítostný vrah. Je odhodlaný vyřešit současné zločiny a objasnit i záhady z minulosti.

BB art, přeložila Ivana Nuhlíčková, 376 stran, 149 Kč

Candace Bushnellová:

Džungle rtěnek

Nové knihy

Hrdinkami románu jsou úspěšné ženy, s jakými jsme se již setkali v autorčiných předešlých románech. Pro tři čtyřicetileté dámy, nerozlučné přítelkyně, je nejdůležitější, aby se ve svém oboru udržely na vrcholu.

BB art, přeložila Jiřina Stárková, 384 stran, 149 Kč