Turné MDNA navštívilo více než 1,6 miliónu platících diváků a Madonna vystupovala v 65 městech po celém světě.

Druhý je letos americký zpěvák a skladatel Bruce Springsteen, jehož turné vyneslo asi 198 miliónů dolarů (3,8 miliardy korun), a třetí bývalý člen Pink Floyd Roger Waters, kterému koncertování vyneslo cca 186,5 miliónu dolarů (3,5 miliardy korun).

Springsteenův E Street Band při vystoupení v Praze

Springsteenův E Street Band při vystoupení v Praze

FOTO: Jan Handrejch, Právo

Bizarní je čtvrté místo - náleží Michaelu Jacksonovi, jenž je už několik let mrtvý. Jím inspirované "Michael Jackson The Immortal World Tour" souboru Cirque Du Soleil slaví ohromné úspěchy a pomohlo Jacksonovi stát se celkově nejlépe vydělávajícím mrtvým zpěvákem na světě.

Z dalších zesnulých hudebníků mají největší příjmy Elvis Presley, Bob Marley, John Lennon, George Harrison a skladatel Richard Rodgers. Neuvěřitelnou výdrž má zejména Elvis, který zemřel už v roce 1977. Člen Beatles George Harrison zesnul předposlední, teprve v roce 2001, a Michael Jackson jako poslední v roce 2009.

Na pátém místě v žebříčku letošních turné je popová skupina Coldplay, na šestém místě americká provokatérka Lady Gaga a na sedmém Kenny Chesney & Tim McGraw.

Osmí jsou američtí rockoví veteráni Van Halen a o deváté místo se musí dělit rappeři Jay-Z a Kanye West. Desátý je Andre Rieu.

Výnosy z turné jsou dnes důležitější než dříve, protože zpěváci už se nemůžou spolehnout na to, že vydělají na prodeji desek.