Jan Koubek:

Matky

Nové knihy

Vypravěčem je Petr Ramon, který celý dospělý život strávil ve vrátnici nemocnice. Jeho vzpomínky však neznají místo či čas, rozprostírají se přes celé století. Je očitým svědkem a zároveň sběratelem předmětů, které někdo ztratil, někde zapomněl. Stačí je zahlédnout, stačí se dotknout – každá drobnost vede k vyprávění a čtenář vstoupí do děje spolu s ní.

Odeon, 144 stran, 199 Kč

Martin Sichinger:

Duchové Šumavy

Nové knihy

Píše se říjen 1946. Na jedné straně stojí Kilián Nowotný, slavný pašerák, Král Šumavy. Na druhé štábní kapitán Ladislav Kilián, velitel oddílu ministerstva vnitra. Oba ví o cenném pokladu, který odsunutí Němci schovali pod vimperským zámkem. A mezi nimi se strážmistr Jan Firman, syn slavného finance, marně snaží odhalit, co se skrývá ve městě, z něhož všechny cennosti odvezly americké jednotky.

65. pole, 296 stran, 249 Kč, e-kniha 139 Kč

Lindsey Davisová:

Bohyně odplaty

Nové knihy

Léto roku 77 n. l. vrcholí a soukromého informátora Marka Didia Falcona pronásleduje nepřízeň osudu. Pouze práce mu pomůže alespoň na chvíli zapomenout na smutek ze smrti blízkých. S dlouholetým přítelem Petroniem Longem se vrhá do pátrání po záhadně zmizelém manželském páru, který dodával sochy jeho otci.

BB art, přeložila Petra Andělová, 336 stran, 249 Kč

Christopher Tyerman:

Svaté války, Dějiny křížových výprav

Nové knihy

Detailní historie křížových výprav v nečekaných a širokých souvislostech založených na nejnovějších výzkumech a stupni historického poznání. Cíle křižáků, původně se odvíjející do osvobození Jeruzaléma z rukou nevěřících, se postupně stanou bojem proti bezvěrcům či jinověrcům na mnoha frontách.

Nakladatelství Lidové noviny, 800 stran, 999 Kč

Dominik Dán:

Mucholapka

Nové knihy

V příběhu volně navazujícím na román Moucha se detektivové z oddělení vražd vrací k případu, který jim již rok nedává spát – záhadné smrti mladé dívky Cley Petreskuové. Muž – bestie, který vraždí ženy brutálním způsobem v jejich bytech, je zaměstnává na sto procent. V jeho stínu se však obratně pohybuje další muž, který nemá s ženami o mnoho větší slitování…

XYZ, přeložil Josef Šmatlák, 374 stran, 299 Kč

Deborah Crombie:

Zmizela beze stopy

Nové knihy

Když tým záchranářů objeví v řece mrtvolu vysoce postavené policistky Rebeky Meredithové, Duncanu Kincaidovi se do vyšetřování příliš nechce. Má totiž za několik dní vystřídat svou ženu Gemmu na rodičovské dovolené s Charlottkou. Komplikovaný a politicky citlivý případ se však bez něj a bez Gemmy neobejde…

Motto, přeložila Dagmar Brejlová, 368 stran, 279 Kč

Imogen Robertsonová:

Nástroje temnoty

Nové knihy

Harriet Westermanová najde na okraji svého pozemku tělo zavražděného muže, který má u sebe prsten s pečetí sussexského hraběcího rodu Thornleighů. Zločin volá po spravedlnosti. Harriet přiměje ke spolupráci samotářského a podivínského anatoma Gabriela Crowthera. Mrtví přibydou. Román odhaluje tajemství, které už jednu rodinu zničilo a ohrožuje i další.

Jota, přeložila Markéta Schubertová, 348 stran, 348 Kč, e-kniha 199 Kč