Po úterních hromech, blescích a silném dešti se ve středu umoudřilo počasí, pršelo jen ráno. Odpoledne a večer už bylo vysloveně letní počasí. Pohodu, která na festivalu zavládla, nakonec nepatrně ochladil pouze koncert The Prodigy. Ne že by byl špatný, na to jsou tihle Britové příliš velcí mazáci. Nechali ale na začátek svého vystoupení 40 minut čekat, aniž by cokoli vysvětlili.

Prodigy na Rock for People

Prodigy na Rock for People

FOTO: Alexandra Mlejnková, ČTK

„Oficiální vyjádření od kapely zatím nemáme. Problém ovšem byl na její straně,“ řekl mluvčí Rock for People Jiří Hlinka. Spekuluje se o technických problémech i o zdravotních potížích v kapele.

Franz Ferdinand s vědomím pomíjivosti

Středa přinesla festivalu mnohá milá překvapení. Example, jinak mistr elektroniky a hip-hopu v jednom balení, vystoupil s živou kapelou. Bylo to jedno z nejživějších vystoupení dne, nadto nesmírně řízné, rockové, i když plné samplů.

Překvapili i Two Door Cinema Club, nenápadní Britové, kterým hudební svět věští velké zítřky. Na podzim vydají druhé album. Pokud bude tak bohaté na silné melodie a zajímavé propojením rocku, popu a elektroniky, bude věštba naplněna.

Franz Ferdinand na Rock for People

Franz Ferdinand na Rock for People

FOTO: Alexandra Mlejnková, ČTK


Franz Ferdinand se do Čech vrátili potřetí a byl to zřejmě nejlepší set ze všech. Hráli skladby ze svých tří alb, činili tak s lehkostí a přirozenou autoritou formace, která ví o životě na hudební scéně své, stejně jako i o pomíjivosti úspěchu. Proto odehráli vystoupení naplno, bez skrupulí a ohledů na citlivější povahy.

Britští Enter Shikari a The Subways byli tradičně přímočaří a ve svém stylu výbojní.

Diváci na festivalu Rock for People

Diváci na festivalu Rock for People

FOTO: Alexandra Mlejnková, ČTK

Zahraničním hvězdám zdatně sekundovali Meky Žbirka a Capella Istropolitana, Tata Bojs, Blue Effect nebo skupina Neřež, která ve svém celodenním bloku na scéně nazvané Magic Mirrors zavzpomínala i na českou pop music osmdesátých let.

Jsou tu i další nabídky, které už před lety udělaly z Rock for People akci plnou zážitků. Letos mohou diváci vidět například umělé blesky, sledovat vystoupení na otevřeném autobusu, zhlédnou divadelní představení či pojíst v dobré restauraci. Rock for People zatím probíhá podle lepších scénářů. První den potvrdil, že je to sympaticky ambiciózní festival.