"Moc bych chtěl říci, že je ještě naděje, ale musíme být realisté," komentoval situaci syn Kristelové.

„Nevíme, co přinese budoucnost. Velmi se obáváme,“ řekla agentuře AFP Henriette Hoogenboezemová o stavu 59leté Kristelové. Podle ní vše komplikují značné problémy s rakovinou.

Silvia Kristelová na snímku z roku 2005

Silvia Kristelová na snímku z roku 2005

FOTO: fotobanka Profimedia

Hoogenboezemová upřesnila, že hlavní hrdinka z Emanuely měla mrtvici před třemi týdny. Začala se také léčit s rakovinou jícnu.

Sylvia Kristelová jako prostitutka z filmu LA Marge

Sylvia Kristelová jako prostitutka z filmu LA Marge

FOTO: fotobanka Profimedia

Silvia Kristelová na snímku z roku 1974, kdy byla natočena Emanuela.

Silvia Kristelová na snímku z roku 1974, kdy byla natočena Emanuela.

FOTO: fotobanka Profimedia

Kristelovou proslavil erotický film Emanuela z roku 1974, který popisoval divoká sexuální dobrodružství vdané Evropanky žijící v Asii. Film byl mimořádně úspěšný, v Paříži se promítal 13 let. Kultovní snímek se dočkal o rok později pokračování Emmanuelle 2, v roce 1977 byl natočen snímek Sbohem, Emmanuelo, který se odehrává na Seychellách, a naposled si slavnou erotickou hrdinku zahrála ve čtvrtém pokračování filmu, pokud pomineme televizní série na toto téma.

Sylvia Kristelová jako Emanuela

Sylvia Kristelová jako Emanuela

FOTO: fotobanka Profimedia

Kristelová však není jen jednou z prvních hvězd erotického filmu, který je na dnešní dobu mimořádně umírněný, i když se objevila ve snímcích Nahá bomba a Milenec Lady Chatterleyové. Zahrála si i v Chabrolově mysteriózním snímku Alenka aneb poslední útěk (Alice ou le derniére fugue), který je inspirován Alenkou v říši divů.

Silvia Kristelová na snímku z roku 1976

Silvia Kristelová na snímku z roku 1976

FOTO: fotobanka Profimedia