„V roce 1993, když jsme festival zakládali, nás vůbec nenapadlo, že se z něho během následujících tří čtyř let stane jeden z největších v České republice. Měli jsme návštěvy až kolem třiceti tisíc. V posledních letech ale na festival dolehla krize. Objevila se řada jiných akcí a my nebyli schopni této konkurenci čelit. Noc plná hvězd se koná v regionu, ve kterém je málo peněz, a my neměli ekonomické krytí na velké hvězdy. Naše agentura několik posledních ročníků dotovala miliónovými částkami z jiných aktivit, a tak jsme se rozhodli trvání akce ukončit,“ řekl Právu za pořadatele Petr Šiška.

Budou se prolínat žánry

Dodal, že se nebrání myšlence nastartovat v příštích letech kariéru nějakého jiného hudebního festivalu v regionu Třinecka. „Nebude to ortodoxní metalový festival, ale pokud k něčemu takovému dojde, bude to akce, na které se budou prolínat žánry.“
Největším lákadlem letošní Noci plné hvězd je páteční blok nazvaný Jarek Nohavica a přátelé. Těšínský písničkář na něm pokřtí své nové řadové album Tak mě tu máš, které si budou moci návštěvníci akce na místě premiérově koupit za 249 Kč.

„Půjde o čtyřhodinové pásmo, které dostalo pracovní název Cuk z verku, což je vlastně takové symbolické označení pro odvoz Noci plné hvězd z Třinecka. Nohavica zazpívá za doprovodu akordeonu a akustické kytary své největší hity a bude se spojovat s hosty, které si sám vybral. Pozval skupiny Doga, Gorole, Blaf, Legendy se vrací, která blok uzavře vzpomínkou na Johna Fogertyho a Creedence Clearwater Revival, nebo Ewu Farnou, se kterou bude zpívat polsky,“ prozradil Šiška.

Celý Nohavicův koncertní blok bude zaznamenán filmovými kamerami, a pokud vše dobře dopadne, do roka vyjde unikátní záznam na CD a DVD.

V sobotu se na festivalu představí Markéta Konvičková, Kreyson, Mandrage, Rybičky 48, Horkýže slíže, No Name, Arakain a další.