Nikdo nechtěl samozřejmě propásnout tým, v němž Nicole Kidmanová vévodí Matthewovi McConnaugheymu, Zacu Efronovi a Johnu Cusackovi. Zvědavost byla o to větší, že ve filmu, jehož scénář se původně dost dlouho válel na stole nejslavnějšího španělského režiséra Pedra Almodóvara, hraje Kidmanová všechno, jen ne dámu.

Děj se odehrává v roce 1969 na jižní Floridě, kam přijíždějí dva novináři pátrat po podivných okolnostech vyšetřování vraždy zdejšího šerifa.

Nicole Kidmanová přijela reprezentovat film Paperboy.

Nicole Kidmanová přijela reprezentovat film Paperboy.

FOTO: Eric Gaillard, Reuters

A hrát v tomto příběhu o hledání pravdy, temných vášních a zničujícím poblouznění dryáčnickou a vulgárně smyslnou Charlottu bylo pro herečku do značné míry novou výzvou. Zhostila se jí opět na výbornou.

V pátek snímek Tambylles Michala Hogenauera z pražské FAMU

„Bylo nutné, abych se s postavou Charlotty maximálně ztotožnila. Má práce spočívá v tom, že nechám úplně stranou své vlastní pocity. Mám ráda kontrasty a různorodost, ráda předvádím svoji představivost – to je ostatně to, co mě k herectví kdysi přivedlo,“ řekla k tomu v Cannes Kidmanová.

Redaktorce Práva se podařilo zachytit mužskou část hlavní poroty, když si šla zahrát na místní hřiště pétanque. S velkým zápalem se v něm utkali Nanni Moretti, Ewan McGregor a také šedesátiletý módní návrhář Jean-Paul Gaultier. Na snímku McGregor.

Redaktorce Práva se podařilo zachytit mužskou část hlavní poroty, když si šla zahrát na místní hřiště pétanque. S velkým zápalem se v něm utkali Nanni Moretti, Ewan McGregor a také šedesátiletý módní návrhář Jean-Paul Gaultier. Na snímku McGregor.

FOTO: Věra Míšková, Právo

Módní návrhář Jean-Paul Gaultier v zápalu hry

Módní návrhář Jean-Paul Gaultier v zápalu hry

FOTO: Věra Míšková, Cannes, Právo

V hlavní soutěži čeká diváky ještě ruský film V mlze, který se odehrává na frontě 2. světové války v roce 1942, a který předchází pověst velmi sugestivně natočeného snímku. A také ještě přijde Cosmopolis „šíleného“ Davida Cronenberga.

V soutěži studentských filmů se v pátek představí v závěrečném pásmu filmů také snímek Tambylles Michala Hogenauera z pražské FAMU, který je příběhem mladého delikventa, jenž hledá po propuštění z vězení jen těžko cestu zpátky do normálního života.