Zpěvačka v dopise popsala svůj boj s bipolární poruchou a rozchod s managementem. To, že přerušila koncertní činnost, ji podle ní zachránilo před dalším pokusem o sebevraždu.

Před začátkem posledního evropského turné jí prý předepsali lék, který zhoršoval symptomy její nemoci. Manažer během turné nejevil zájem o její stav a nastavil vyčerpávající tempo, aniž by to s ní bylo konzultováno. Na předešlých turné přitom o termínech rozhodovala sama. "Z nějakého důvodu se mnou tentokrát byly termíny konzultovány přibližně z osmi procent," postěžovala si zpěvačka.

"Jednali se mnou, jako by to byla moje chyba, že to neřídím a že jsem za to zodpovědná... kladli na mě nerozumné požadavky, podle mě dokonce nelidské," vysvětlila.

V březnu pak manager do pracovního víza do USA napsal, že "nikdy netrpěla psychickou nemocí". Protože je veřejně známo, že zpěvačka takovou nemocí trpí, americká ambasáda si ji předvolala na pohovor a dozvěděla se od ní, že ona žádost osobně nevyplňovala. Nakonec jí vyšetřil lékař ambasády.

Manažer se staral jen o peníze  

"Je správné říct, že Fachtna (její manažer, pozn.aut.) je nejlepší obchodní manažer v hudbě, jenže být manažerem zahrnuje více než nastavit fantasticky obchodní záležitosti, což rozhodně udělal. Také to znamená starat se o klienta na osobní úrovni a být více než nejlepší přátelé, jaké má klient v osamělém a vykořisťovatelském světě show businessu."

Sinéad O'Connor také potvrdila, že se 10. ledna pokusila o sebevraždu a že o tom uvažovala ještě jednou v New Yorku. "Uvažovala jsem, že vyskočím z jedoucího taxi kvůli tomu, jak se mnou mluvil a jednal management."

V současnosti se snad zdravotní stav zpěvačky trochu zlepšuje, na svých stránkách zanechala i pár pozitivnějších vzkazů.