Zkušená komisařka Marie Výrová, její kolega Edelweiss a jedna snaživá začátečnice se setkají s kuriózní vraždou ve Štěpánově, vesnici nedaleko Olomouce. V kostele leží na oltáři tělo mrtvé dívky a vypadá to na zvrácený rituál. Jako první na sebe upozorní mladý kněz, kterého smrt dívky zasáhla až příliš osobně. Brzy se prozradí skandální fakt - s dívkou se zřejmě zapletl. Hodlal však vystoupit z církve.

Na scénu přichází také bláznivý zneuznaný „vědec“, který nezapomíná na starou křivdu. Snaží se na kněze vraždu hodit a naznačit spojení s nebezpečnými sektami, jenže jak zkušený čtenář ví, vrahem nikdy není ten první, příliš „jasný“ pachatel. Pátrání se vleče a zamotává. Náhle zemře obecní strážník a spolubydlící zavražděné dívky... 

Autor věrně líčí život na vesnici i na olomoucké univerzitě, kde to určitě dobře zná. Použitím nářečí zajistí i kapku humoru mezi těmi hromadami mrtvol... Příběh je rozhodně velmi napínavý, vyšetřovací verze se rychle mění a text se čte svižně.

Kniha ovšem působí jazykově trochu ledabyle, sklouzává k frázím, některé metafory znějí velmi bizarně. Zdá se, že text byl napsán dost rychle. U některých postav si také říkáte, jestli nejsou až moc jednoduché (vesničané, obecní strážník). Naopak detektivové byli vykresleni rozumně. V rámci žánru Případ pro exorcistu představuje slušnou práci, napětí a humor zaručují příjemné čtení na dovolenou.

Celkové hodnocení: 70 %