Jim Marshall měl původně v Londýně jen obchod s hudbou, ale před půl stoletím založil firmu Marshall Amplification. Jeho techniku pak používali snad všichni slavní rockeři - Jimi Hendrix, Guns N Roses, Nirvana a mnoho dalších.

Když začal počátkem 60. let vyvíjet vlastní zesilovač, pětkrát nebyl s výsledkem spokojen, až šestý přístroj lahodil jeho uchu a zrodil se legendární zvuk Marshallů.

Jedním z prvních, kteří vzdali čest jeho památce, je kytarista původních Guns N' Roses. "Zpráva o smrti Jima Marshalla mě hluboce zarmoutila. Rock už bez něj nikdy nebude takový, ale jeho zesilovače budou žít navždy," napsal Saul Hudson známý pod přezdívkou Slash.

Na stránkách firmy Marshall se objevilo oznámení, které zmiňuje, že tento "legendární muž" je jedním z průkopníků zodpovědných za přístroje, které umožnily, aby se zrodila rocková kytara, tak jak ji dnes známe a milujeme. Byl prý také velmi skromným a štědrým mužem, který spoustu z miliónů liber, které vydělal, věnoval v tichosti na hodnotné účely.

V kytarovém nebi si zaslouží čestné místo vedle světově proslulých stavitelů kytar, jako byli Leo Fender (zemřel v roce 1991) a Les Paul (zemřel v roce 2009).