Obsazení dívčího idolu bylo taktické z hlediska přilákání mladšího publika do kin, ale netaktické z hlediska očekávaných recenzí. Letmý pohled do světového tisku stačí na získání poměrně nelichotivého obrázku. Hlavní roli mohl dostat vyzrálejší herec, Pattinson  hraje více, než je nutno, shodují se povětšinou. Až tak špatný ale není.

Samolibost a krutost postavy se mu vcelku daří zprostředkovat. Jeho mladíček Georges Duroy se snaží proniknout mezi pařížskou smetánku 19. století. Nemá však vzdělání, ani moc talentu. Zkouší to tedy přes svádění dobře situovaných dam. Dostane se k práci politického redaktora, ač neumí psát, a odhaluje pozadí třpytivého světa vyšší buržoazie, politiky a tajných kšeftů.

Z povrchního veselého hocha se postupně stává stále větší zrůda, která se přetvařuje úplně ve všem. Použité milenky odhazuje hned, jak vyčerpá jejich finanční potenciál, jenže stále nemůže být šťastný, protože ho žene jen závist a vztek. Je to postava trochu jednorozměrná, nicméně ne úplně nereálná.

Jednu z milenek hraje velmi pěkně Christina Ricciová, slušně i Uma Thurmanová. Kristin Scott-Thomasová poněkud hystericky přehrává, ale podle starších filmů této zkušené herečky odhaduji, že to nebylo z její hlavy (snad přání režie).

Miláček má rozhodně spád, dobře pracuje s klasickou hudbou a dal by se označit za napínavý thriller. Divačky určitě ocení také kostýmy, vypiplané účesy a interiéry. Celkově žádný zázrak, ale slušné kostýmní drama.

Celkové hodnocení: 65 %