"V podstatě na to nejsme připravení," řekl Richards. Rok 2013 momentálně cítí jako více realistické datum. Stones prý stejně považují za padesáté výročí až příští rok, protože Charlie Watts se k nim připojil až v lednu.

Nejmenované zdroje serveru uvedly, že kytarista na tom není nejlépe se zdravím a zřejmě se obává, že by náročné cestování po celém světě nezvládl. Je mu už osmašedesát let, stejně jako Micku Jaggerovi. Kdyby se začaly prodávat lístky a Richards pak například zkolaboval, pořadatelé by si mohli odepsat milióny dolarů.

Jako schůdnější cesta se jeví uspořádat v největších městech světa opakované koncerty, takže by kapela skoro cestovat nemusela. Něco podobného dělá s úspěchem třeba Prince a v plánu to měl i Michael Jackson, který ale těsně předtím zemřel.

Místo turné studio

Místo turné budou letošní rok pravděpodobně trávit ve studiu. "Seženem zase kluky dohromady a možná něco uděláme, mám toho hodně v šuplíku, ale nic nahraného," řekl Richards.

Loni v prosinci se skupina sešla v londýnském studiu a hrála poprvé od Bigger Bang tour. Dostavil se i bývalý basák Bill Wyman, který odešel do ústraní v roce 1992. "Hráli jsme hodně blues a věci, které se nedostaly na Some Girls. Šlo to dobře," pochvaloval si Jagger.

Rolling Stones (1964)

Rolling Stones (1964)

FOTO: fotobanka Profimedia

Podle Richardse je dokonce možné, že Wyman si s nimi v budoucnu zahraje, i když spolu nebyli v kontaktu roky: "Mluvili jsme o tom, dám vědět, až budu moct."

Fanoušci si mohou zkrátit čekání na koncerty filmem, který má vyjít na podzim. Snaží se zachytit celou padesátiletou historii The Rolling Stones a prý přinese i hromady nikdy nevydaných záběrů a hudby. Režisér Brett Morgen uvedl: "Bude tam muzika, kterou jste nikdy neslyšeli, a natočil jsem více než 50 hodin rozhovorů. Až to bude hotové, budeme mít nejrozsáhlejší interview, jaké kdy dělali."