Dr. John se prý rozhodl pro radikální změnu v hudebním směřování, a proto album produkoval člen mladé skupiny The Black Keys s dalšími muzikanty z různých generací.

Sám Dr. John vstoupil do hudebního světa už koncem padesátých let. Pianista a kytarista, který si libuje v blues, jazzu, rocku a funky nahrál více než dvě desítky alb. Obdržel pětkrát Grammy a v roce 2011 byl uveden do americké rockové síně slávy.

"Bylo to pěkně cool nahrávat tuhle desku s Danem a s tou jeho partou, kterou dal dohromady," říká Dr. John. "Hodně hustý nahrávky!"

The Black Keys nedávno vydali výtečnou desku El Camino, která potvrzuje, že jsou jednou z nejlepších skupin, které přišly od začátku 21. století. O svém kolegovi Auerbach řekl: "Inspiroval mě každý den, který jsme spolu strávili ve studiu – hudebně, duchovně, kosmicky. Zdálo se, že se děje něco moc výjimečného a všichni zúčastnění to cítili. Je jeden z největších muzikantů, kteří tu byli a budou... Je pro mě velká čest s ním spolupracovat."

Auerbach byl původně jeho fanouškem a až v roce 2010 ho navštívil v jeho rodném New Orleans a navrhl mu, aby spolu hráli. Dr. Johnovi děti prý Auerbacha poslouchají, a tak dohoda nebyla složitá.