"Máme před sebou 19. ročník Českého lva a já si s hrůzou uvědomil, že hlavní večer za celou tu dobu moderovala jen jednou žena, takže jsem začal hledat ženu, která by byla schopná, šikovná, rázná, asertivní a přitom všem ještě vtipná a milá. A když jsme došli k myšlence, že letošní ročník by mohl být ve znamení "Zpěváci a hudebníci filmu a filmařům", byl už jen krůček k tomu správnému jménu – Lucie Bílá. Podle mě je to dáma, která může Českého lva oživit, dát mu nový impulz," vysvětlil svou volbu Vachler.

"V první řadě mi to udělalo velikou radost, protože mám ráda změny, mám ráda výzvy a jako beran mám ráda i velké úkoly. Této ankety si velmi vážím a mám pocit, že bychom si mohly být navzájem platní," uvedla Bílá.

"Na samotný večer se těším. Nehodlám exhibovat, ani bavit lidi hloupými vtípky, chci tomu večeru sloužit se vší pokorou k těm, kteří si půjdou pro ceny," upřesnila svou vizi.

Přímé přenosy jsou podle ní velmi náročná disciplína, ale také mají své kouzlo. Stávají se na nich nečekané věci, které je třeba zvládnout, což jí vlastně vyhovuje. Také připomněla, že pořád čeká na svou velkou filmovou roli a vyzvala režiséry, aby se "nebáli a pořádně mě čapli za pačesy".