Ota je bývalý učitel a ve svém věku má již řadu vrtochů, kterými poněkud komplikuje život svému synovi a snaše. Nyní jej čeká náročná operace a Ota se rozhodne, že je ta správná doba, kdy je třeba vyhledat někoho, kdo kdysi dávno velmi ovlivnil jeho život. Setkání s herečkou Janou je ale poněkud jiné, než si představoval. Přesto je to právě tahle vitální dáma, která se rozhodla nerezignovat na aktivní život, která znovu zamotá jeho osud.

Díky Janě se Ota vydává na cestu, na jakou by si možná ani v mladším věku netroufl. A je to právě tohle důležité setkání, které oba utvrdí v poznání, že nejhorší, co může člověk udělat, je všechno vzdát!

Natáčení probíhalo na různých místech v jižních a západních Čechách a v Praze. Točilo se v Sušici, zámeček Lázeň v Chudenicích na Klatovsku se proměnil v domov seniorů, kde žije hlavní hrdinka příběhu, část filmu se rodila v barrandovských ateliérech, bytové interiéry pak našli tvůrci v Praze, úvodní záběry byly pořízeny nedaleko České Lípy.

Šumavu má režisér "nakoukanou"

Přestože děj příběhu není zasazen na Šumavu, velká část snímku vznikla právě tady. „Šumavu mám rád, mám to tady nakoukané,“ svěřuje se režisér Jiří Strach. „Vzhledem k tomu, za jakých okolností film vznikal, se tohle nakonec ukázalo jako obrovská výhoda. Byl jsem přesvědčen, že sehnat peníze na film s takovými legendami, bude hračka. A byl to velký omyl. Nebýt vytrvalosti producenta Jaroslava Boučka a podpory České televize, asi bychom to nikdy nedali dohromady. A když se to nakonec podařilo, muselo se začít točit velmi rychle. Díky tomu, že zdejší kraj znám, to bylo mnohem jednodušší,“ říká režisér.

V hlavních rolích se po mnoha letech setkávají dvě legendy českého filmu Jiřina Bohdalová a Radoslav Brzobohatý. I v dalších rolích této hořké komedie uvidíme přední domácí herce jako Ivana Trojana, Lenku Vlasákovou, Aňu Geislerovou, Jiřinu Jiráskovou, Viktora Preisse a řadu dalších.

S nápadem pozvat po čtyřech desetiletích do hlavních rolí dvě české herecké legendy přišel režisér Jiří Strach, který s Jiřinou Bohdalovou natáčel televizní snímek Povodeň a s Radoslavem Brzobohatým rovněž pro Českou televizi film BrainStorm. Poté, co oba herci souhlasili se společným návratem před kameru, požádal Marka Epsteina, aby jim napsal scénář přímo na tělo.

„Vím, že všichni budou chtít vědět, jak se mi to povedlo,“ usmívá se režisér Jiří Strach a hned dodává. „Předem říkám na férovku, že to neřeknu. Nechám si to jako režijní tajemství.“

Scenárista Marek Epstein přiznává, že zadání nebylo lehké. "Pro mě osobně to byl spíš závazek,“ přiznává Marek Epstein. „Věděl jsem, pro koho píšu. Věděl jsem, že oba půjdou jen do látky, které budou věřit. Obyčejně čekám, až si mě příběh najde, v tomto případě jsem musel  hledat já jeho. Snad jsme se nakonec našli…“

„Je to příběh dvou lidí, kteří se dostali na konec svých cest, ale rozhodnou se  z téhle konečné jet ještě jednu zastávku navíc,“ charakterizuje příběh snímku Vrásky z lásky scenárista Marek Epstein. 
„Je to film o naději,“ doplňuje jej Jiří Strach. „O tom, že v každém věku lze najít něco či někoho, pro co má smysl žít. A že vrásky nemusejí být jen vlivem stáří, ale důsledkem úsměvu.“