Koordinátor akce Martin Cikánek hodnotí novou sezónu jako velmi vyváženou. "Těším se na pokračování Prstenu Nibelungů od Richarda Wagnera. V nadcházející sezóně bude třetí a čtvrtý díl tetralogie Siegfried a Soumrak bohů. Bude to v režii Roberta Lepage, kanadského jevištního mága, který používá nové technologie," řekl Cikánek. Diváci již viděli první dva díly tetralogie v předchozí sezóně.

Za dramaturgickou "lahůdku" považuje Cikánek také světovou premiéru barokního pasticcia Kouzelný ostrov. V Met se podle něj inspirovali praxí, která byla běžná v 17. století, kdy se vybírali nejpopulárnější kusy ze známých oper a z nich se složila opera nová. "Zazní úryvky z oper Georga Friedricha Händela, Antonia Vivaldiho, Jeana-Philippa Rameaua a dalších. Bude to vynikajícím způsobem obsazené a nezvyklá věc, na kterou v našich končinách jen tak nenarazíme. Můžeme se těšit na Danielle de Nieseovou, Joyce DiDonatovou nebo Plácida Dominga," uvedl Cikánek.

Program nabízí například i Mozartova Dona Giovanniho, Händelovu operu Rodelinda, Gounodova Fausta, Massenetovu Manon nebo Verdiho opery Ernani a La traviata.

Vstupenky podle Cikánka v některých kinech zřejmě podraží v souvislosti s pravděpodobným zvýšením DPH. V Praze jsou do projektu zapojena kina Aero, Světozor, MAT a CineStar. Průměrná cena lístků se pohybuje okolo 400 korun, při zakoupení abonmá je nižší.

Přímé přenosy kombinují špičkové operní umění s nejmodernějšími technologiemi. V České republice začaly v prosinci roku 2007, kdy se vysílalo pouze do pražského Aera. Od té doby je vidělo více než 40 000 lidí.