Největším filmovým lákadlem je pravděpodobně snímek ve 3D pod názvem PINA, který byl natočen jako výraz pocty německé choreografce Pině Bausch. Ten byl však z velké části točen bez přítomnosti hlavní postavy, protože herečka zemřela krátce po začátku natáčení filmu. Těšit se můžete ale na spoustu dalších filmů.

K zhlédnutí bude například film Passion – Last Stop Kinshasa, jenž sleduje inscenace Pitié belgického choreografa Alaina Platela nebo dílo choreografky Sashy Waltz, které představí dva filmy v projektu Dialoge 09 – Neues Museum.

Dynamické scény

„Ať už půjde o filmová zpracování jejich choreografií nebo dokumenty o jednotlivých osobnostech či jejich dílech, vždy snímky na velkém plátně nabídnou nejen nezapomenutelnou podívanou - dynamické scény, technicky dokonalý tanec, skvělou hudbu - ale také špičkovou filmařskou práci,“ říká Marta Lajnerová, ředitelka festivalu.

Vstupenky jsou do obou kin v předprodeji na jednotlivých pokladnách. Do Světozoru zaplatíte 50 Kč a do kina Atlas na 3D filmy 140 Kč. Více informací naleznete na internetových stránkách festivalu www.tanecnifilmy.cz.