Předem ohlášená technoparty pořádaná na soukromém pozemku vypukla již v pátek odpoledne. Od té doby prší, fouká silný vítr a teplota se pohybuje okolo 13 stupňů. Venku se pohupují před dunícími soustavami reprobeden zakrytých igelity jen ti nejotrlejší. Většina tanečníků se přesunula k produkci ve třech větších stanech.

Po páteční noci se travnatá louka proměnila v bahniště, což se podepsalo na obuvi a oblečení tanečníků. Velký problém odjet z místa technoparty měla i policejní dodávka, kterou pětice hlídkujících policistů jen s velkými obtížemi vyprošťovala z bahna.

Příznivcům techna na Šluknovsku déšť vítr a zima nevadí.

Příznivcům techna na Šluknovsku déšť vítr a zima nevadí.

FOTO: Jaroslav Švehla, Právo

„Je to nejlepší letošní mejdan, všichni se tu skvěle baví,“ řekl navzdory počasí asi dvacetiletý mladík z Prahy. Na akci dorazil už v pátek v karavanu, kam se chodí průběžně ohřát.

Policie ani místní samospráva zatím nezaznamenala žádné větší problémy s dodržováním veřejného pořádku. „Probíhá to zatím v klidu. Asi to je tím počasím,“ říká šluknovská starostka Eva Džumanová. „Mluvila jsem s obyvateli Království, kteří se postěžovali, že celou noc slyšeli dunění, i když bydlí více než kilometr od místa akce. Na to jsme je předem upozornili,“ poznamenala starostka.

 

FOTO: Jaroslav Švehla, Právo