Tělo sedmadvacetileté ženy, která měla problémy s drogami a alkoholem, bylo v pondělí podrobeno pitvě, která ale příčinu smrti neurčila.

"Nejsem v stavu vám říct, co to pro nás znamená - opravdu nám to dělá věci lehčími," řekl zpěvaččin otec Mitch Winehouse na adresu fanoušků před domem, kde byla v sobota odpoledne Amy Winehouseová nalezena mrtvá. "Jsme zdrceni a mně se nedostává slov, ale díky za to, že jste přišli," dodal.

Fanoušci kladou k domu květiny, ručně psané vzkazy, vlaječky a kresby a zapalují svíčky. V mnoha případech se opakují slova "taková škoda", napsala agentura AP.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé se loučí s Amy Winehouse před jejím domem (Reuters)

Policie zatím vede zpěvaččino úmrtí jako nevysvětlené, ale ne jako podezřelé. Dnešní pitva podle ní nezjistila, co smrt způsobilo. Budou prý potřeba ještě další toxikologické testy, jejichž výsledky lze čekat za dva až čtyři týdny.

Zpěvačka se podle své matky Janis necítila dobře už den před smrtí, kdy se setkaly. Deník Sunday Mirror matku citoval, že bylo jen otázkou času, kdy její dcera zemře.

Winehouseová loni v únoru získala pět cen Grammy. Další úspěchy ale zastínily zprávy o její závislosti na drogách, střetech se zákonem a bouřlivém manželství.