Ve snímku se objeví držitelka Oscara Charlize Theronová, Michael Fassbender známý z filmu X-Men či švédská herečka Noomi Rapaceová, kterou si diváci pamatují z adaptace detektivní trilogie Milénium švédského spisovatele Stiega Larssona.

Podle Scotta sekvence točená na Islandu zabere v novém filmu asi 15 minut. Přesto ale jde o monumentální projekt; islandský list Frettabladid uvedl, že dvoutýdenní natáčení na zmíněném ostrově v severním Atlantiku zaměstná kolem 160 islandských a 200 zahraničních členů štábu a vyjde na několik miliónů eur. Filmovat se má i u vodopádu Dettifoss, který je nejmohutnějším evropským vodopádem podle průtoku vody.

Islandský vodopád Dettifoss

Islandský vodopád Dettifoss

FOTO: fotobanka Profimedia

Filmové práce pod Heklou byly zahájeny necelý týden poté, co mezinárodní média mylně varovala, že se tato sopka chystá v nejbližší době vybuchnout. Hollywoodský režisér si z toho prý ale ani chvilku nedělal těžkou hlavu. "Když se člověk v této profesi bojí přírody, měl by si raději najít jiné zaměstnání," řekl Scott novinářům při krátkém setkání v centru islandské metropole Reykjavíku bezprostředně před začátkem natáčení.

Záběry z natáčení dnes již kultovního filmu Vetřelec

Záběry z natáčení dnes již kultovního filmu Vetřelec

FOTO: fotobanka Profimedia

Prometheus byl původně zamýšlen jako prequel k legendární třídílné sci-fi sáze Vetřelec o vraždících mimozemských tvorech, letos v lednu ale Scott svůj plán změnil. Ve snímku, jehož děj režisér pečlivě tají, však prý diváci odkazy na Vetřelce přece jen najdou. Premiéra je plánována na červen 2012.