Na koncertech v Českých Budějovicích, Praze, v Karlových Varech, v Plzni a v Ostravě se rozhoupe publikum v jazzovém rytmu osmnáctičlenného orchestru pod vedením pianisty a kapelníka Wila Saldena. Večery jsou nazvané „Evening of Swing and Elegance“.

Program slibuje nejznámější swingové a jazzové skladby nejen z dílny svého zakladatele Glenna Millera, ale i dalších amerických legend tohoto žánru ze 40. až 80. let minulého století.

Vynikající hudebníci

Členy orchestru jsou vynikající hudebníci a sólisté, na koncertech ale nechybí humor a vytříbená elegance. Historie tělesa sahá do třicátých let minulého století. Glenn Miller se brzy po jeho založení stal hvězdou tehdejší hudby a skladby jako „In the Mood“, „Pennsylvania 6-500“, „String of Pearls“ či „Moonlight Serenade“ hrála v té době všechna rádia.

Glenn Miller zahynul ve věku čtyřiceti let při nevysvětlené letecké nehodě, kdy celé letadlo během 2. světové války na cestě z Londýna do Paříže zmizelo. Jeho sláva ale nikdy nevybledla.

Koncerty v Praze podpoří fundraisingové aktivity BBH Nadačního fondu, který věnuje za každou prodanou vstupenku 100 Kč na charitativní účely. Vstupenky na všechny koncerty jsou k dostání v síti Ticketstream.