Zappadu se nepovažuje za paparazziho, ale za investigativního fotoreportéra. Několik let fotografoval rozmařilý život italského premiéra, na výstavě jsou ale i jeho fotografie z prostředí sardinských banditů a kolumbijské drogové mafie.

Fotografie nahého Mirka Topolánka vznikly podle Zappada předloni spíše náhodou. Když ho snímal, netušil, o koho jde. Zappadu systematicky několik let sledoval Berlusconiho Villu Certosa, udělal tam desítky tisíc obrázků. Nahého muže vyfotil Zappadu ze vzdálenosti 870 metrů. "Myslel jsem si, že to bude nějaký ruský magnát," řekl Zappadu.

Topolánkovu totožnost odkryl sám Berlusconi v žalobě na ochranu soukromí, kterou podal proti fotografovi. Všechny obličeje byly podle Zappada rozostřené, Topolánka nikdo poznat nemusel.

Fotografovo sledování Berlusconiho soukromí nezůstalo bez následků. Policie po něm pátrala, byly mu zabaveny fotografie, počítač a materiály potřebné k práci. Dnes žije Zappadu v Kolumbii. Hodně fotografií se ale podařilo zachránit, nyní zůstávají v trezoru v Jižní Americe. Je tam prý i hodně snímků s Topolánkem a jeho rodinou, nehodlá je ale nikomu prodávat. Pokud by o obrázky projevil zájem sám Topolánek, prý by mu je daroval.

Zappadu do Prahy přijel jako jeden z porotců fotografické soutěže Czech Press Photo. Pořadatelé nazvali výstavu Premiérův fotograf Antonello Zapaddu. V současné době pracuje Zappadu na reportážní knize o kolumbijském obchodu s kokainem.