Toxique mají ambice proniknout až na špičku popových hitparád a přitom zůstat sví, nepodbízet se kafemlejnkovému vkusu rádií. Se svým debutem se stali českým objevem roku 2008, což potvrdila i Akademie populární hudby, která jí udělila Anděla. Směsku soulu a pop-rocku z první desky nyní posunují do 21. století. Přejali ledacos ze současného elektro popu a někde v pozadí přitom zůstávají i stopy Prince, Stevieho Wondera či alternativnějších funkerů.

Kosmickými acid-jazzovými zvuky zaujmou při prvním poslechu, ale to by samo o sobě nefungovalo, kdyby tam nebyly skutečně melodické nápady, tentokrát především díky klávesákovi Viliamu Bérešovi, autorovi mnoha chytlavých riffů.

Důraz na těžce dunící taneční rytmy je tu na rozdíl od první desky větší a po delší době už může trochu vadit, nicméně do diskotékové odpadní roury skupina nespadává a to (kromě kláves) hlavně díky variabilní a hravé zpěvačce Kláře Vytiskové, která se dokáže romanticky soulově zasnít, ale taky si zakřičet nebo dětsky brebentit.

Zda to postačí na to, aby prorazili třeba v Anglii, o což se skupina snaží, lze jen těžko odhadnout. Ale o tom, že jsou v českém rybníčku na špičce, není třeba diskutovat. S Monkey Business a Navigators tvoří svatou trojici kvalitního českého popu a r'n'b.

Celkové hodnocení: 75%