Tito & Tarantula vznikli v roce 1992 v L.A. Mexičan Tito Larriva tehdy narazil na kytaristu Petera Atanasoffa a začali jamovat v menších klubech.

Kolem roku 1995 se ustálilo personální obsazení a skupina nahrála songy Back to the House That Love Built, Strange Face of Love a White Train, které "zvěčnil" film Roberta Rodrigueze Desperado s Larrivou ve vedlejší roli. V dalším Rodriguezově úchylně humorném filmovém masakru Od soumraku do úsvitu už byla skupina nejen slyšet, ale i vidět (zahráli si muzikanty v podniku Titty Twister).

"Od jisté chvíle na nás začalo chodit stále víc lidí, po Desperadovi a Od soumraku do úsvitu bylo jasné, že se děje něco velkého," zavzpomínal v jednom rozhovoru Larriva. Teprve potom vyšel oficiální albový debut skupiny Tarantism. Tito & Tarantula pak prošli personálními změnami a vydali desky Hungry Sally & Other Killer Lullabies, Little Bitch, Andalucia a Back into the Darkness.

Jejich hudba je zvláštní kombinací mexické melancholie a tvrdosti, v Evropě se prakticky nevyskytující. Je jim vlastní rozevlátá romantika z westernů, osudově se tvářící klávesy i tvrdší riffy. Vše je velmi filmově efektní, a tak se nelze divit, že tolik lákají Hollywood.

Do ČR přijedou ve čtyřčlenné sestavě: Tito Larriva, Caroline Rippy, Alfredo Ortiz a Steven Medina Hufsteter.