Guns N’Roses vystpují se zpožděním rádi. V poslední srpnový víkend překročili hodinu nočního klidu na festivalu v britském Readingu a pořadatelé jim na přídavek vypnuli přívod elektřiny na pódium, takže jej nemohli odehrát. Na začátku září zase odstartoval koncert kapely v irském Dublinu o hodinu později, než měl.

Diváci začali hlasitě bučet a házet na zpěváka Axla plastové lahve. Po pár minutách tento řekl, že jestli přiletí další, odejde – což se také stalo. Na pódium se vrátil za další hodinu, přičemž mezitím už řada naštvaných diváků halu opustila.

Na každý koncert mají skupiny s pořadateli akce rozsáhlé smlouvy, v nichž je přesně stanoven začátek koncertů. Pokud ho výrazně nedodrží, jsou postihnutelné.

Skupina vystoupí v Praze v září

Robert Porkert z agentury Live Nation, která uspořádala koncert Guns N’Roses v Praze v roce 2006 a bude pořádat i její vystoupení 27. září v O2 Areně, Právu řekl: „Začátky koncertů jsou ošetřeny smluvně. Je to ale rock’n’roll a stává se to. Guns N’Roses se to stalo před čtyřmi lety v Praze a stalo se jim to i jinde. Je to taková Axlova specialita."

"Lidé to už vědí a měli by očekávat, že to může přijít. My jako pořadatelé samozřejmě máme povinnosti vůči divákům i O2 Areně a budeme dělat všechno pro to, aby koncert proběhl podle časového plánu. Ve finále je to ale stejně na rozhodnutí kapely,“ dodal Porkert.

Hrozilo by penále od majitelú O2 Areny

Podle smlouvy na blížící se koncert Guns N’Roses v Praze by předskupina měla vystoupit ve 20 hodin a hlavní hvězdy o hodinu později. „Máme i nějaké rezervy. Pokud by případné zpoždění přesáhlo únosnou mez, muselo by se to řešit. Jestliže koncert překročí časový plán, budeme penalizováni od majitelů O2 Areny a náklady na pořádání se rapidně navýší,“ řekl Porkert.

Současně dodal, že kromě koncertů v Readingu a Dublinu Guns N’Roses na probíhajícím turné další velká zpoždění neměli. „Ještě nikdy se nám nestalo, že bychom museli sáhnout k postihu někoho, kdo vystoupil později, než měl,“ uzavřel Porkert.