Dvořákova Praha, která začíná 20. 8., je mladý festival. Jak se liší třetí ročník od dvou předcházejících?

Od začátku jsme si předsevzali určitá kritéria. Postupně je plníme a každý rok v rámci inovace něco přidáme. Letos to jsou hvězdy na Mánesově mostě a komorní koncerty v Českém muzeu hudby.

Jak se osvědčilo loňské zavedení ceny Antonína Dvořáka?

Myslím, že velmi. Festival dostal další rozměr a získal na určité prestiži nejenom doma, ale také v zahraničí. Letos cenu získal klavírista profesor Ivan Moravec. Jsem tomu velmi rád.

Co byste vyzdvihl z programu letošního ročníku?

Já se těším na všechny koncerty, které máme na programu. Velmi se těším na interpretace Dvořákovy hudby v podání Budapešťského festivalového orchestru, salcburského Hagenova kvarteta nebo Královské vlámské filharmonie z Belgie a také na koncert rakouské Cameraty Salzburg s čistě mozartovským programem a s naší sólistkou sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou.

Připravujete nějaké novinky na příští ročník festivalu?

Přirozeně ano. Nejdůležitější novinkou bude posun festivalu do září. V roce 2011 začneme 8. září, tedy v den narození Antonína Dvořáka. Dramaturgie příštího ročníku bude ovlivněna i 170. výročím narození tohoto největšího českého skladatele. Máme samozřejmě připravený už téměř celý program, ale to prozradíme příště. Děkujeme všem návštěvníkům za zájem o festival Dvořákova Praha, který si rok od roku získává stále věští respekt.